ukr
 eng
Новини    Про асоціацію    Діяльність асоціації    Учасники та партнери    Законодавство    Опитування    Реєстрація
Логін:
Пароль:
Запам'ятати мене
ВХІД
забули пароль?
КОНТАКТИ
04080, м. Київ, вул. Костянтинівська, 63/12, кв.23
телефон: (044) 223-00-63
e-mail: apvu@ukr.net
НОВИНИ
15.05.18
  Проведення Всеукраїнського конкурсу
Проведення Всеукраїнського конкурсу на звання «Кращий по професії 2018 року...  далі >>
 
15.05.18
  Проведення 3 квітня 2018 року в м. Києві семінару в рамках Міжнародного Дня води та водних ресурсів
  далі >>
 
19.03.18
  Програма семінару «Ключові аспекти забезпечення України якісною питною водою, а також вирішення комплексу проблем водовідведення та очищення стічних вод до нормативних показників»
  далі >>
 
19.03.18
  3 по 5 квітня 2018 року на території Міжнародного виставкового центру, за адресою: м. Київ, Броварський проспект, 15 (ст. метро “Лівобережна” павільйон 3, вхід 3-С) відбудеться комплексний виставковий захід, який поєднує виставки: X Міжнародну спеціалізовану виставку “КИЇВСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ ЯРМАРОК"; X Міжнародну спеціалізовану виставку “PlastExpoUA” ; ІІ Міжнародну спеціалізовану виставку “Addit Expo 3D
  далі >>
 
12.03.18
  ПРОГРАМА науково-практичної конференції в Івано-Франківську
Запрошуємо прийняти участь   далі >>
Новини
29-30 березня 2016 року Асоціацією «Питна вода України» спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Громадською спілкою «Фонд розвитку та інновацій ЖКГ» на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро «Лівобережна») проведено форум на тему: «Міжнародний день водних ресурсів. Проблеми водопровідно-каналізаційного господарства та шляхи їх вирішення» та семінари «Удосконалення системи управління у водопровідно-каналізаційному господарстві. Державно-приватне партнерство та шляхи залучення інвестиційних ресурсів в галузь». «Використання цеоліту-кліноптилоліту марки кліносорб в технології очистки природних та стічних вод»
Зважаючи на важливість вирішення питань забезпечення населення України якісною питною водою, поліпшення якості очищення стічних вод, здійснення невідкладних заходів щодо технічного переоснащення водопровідно-каналізаційного господарства, що, відповідно, потребує значних фінансових ресурсів учасники форуму звернулися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

                                                                     ЗВЕРНЕННЯ

                               Учасників Форуму «Міжнародний день водних ресурсів.

Проблеми водопровідно-каналізаційного господарства та шляхи їх вирішення»:

до Міністерства  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Верховної Ради України, до Кабінету міністрів України

 

29-30  березня 2016 р.                                                                                                             м. Київ

             

29-30 березня 2016 року Асоціацією «Питна вода України» спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Громадською спілкою «Фонд розвитку та інновацій ЖКГ»  проведено форум на тему: «Міжнародний день водних ресурсів. Проблеми водопровідно-каналізаційного господарства та шляхи їх вирішення» та семінар «Удосконалення системи управління у водопровідно-каналізаційному господарстві. Державно-приватне партнерство та шляхи залучення інвестиційних ресурсів в галузь».

Участь у форумі  взяли фахівці центральних органів виконавчої влади, керівники підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, наукові співробітники НАН України, профільних науково-дослідних і проектних інститутів, представники міжнародних та громадських організацій.

На форумі розглядались загальні проблеми питного водопостачання, нормативно-правове і технічне забезпечення поліпшення якості питної води в Україні, питання раціонального використання енергоресурсів, залучення інвестицій у підгалузь, а також тарифної політики.

Учасниками форуму відзначена світова тенденція загострення ситуації із забезпечення населення якісною питною водою, що пов’язано як з виснаженням запасів прісних вод, так і зі зростаючим антропогенним навантаженням на існуючі джерела водопостачання.

Генеральна асамблея Організації об’єднаних націй оголосила Міжнародне Десятиліття дій «Вода для життя» та запровадила на планеті надзвичайний водний стан на подальше XXI століття, який закінчився, але в Україні в  цьому напрямку практично нічого не зроблено.

            Головним завданням цього документа є заохочення зусиль в цілях виконання прийнятих на міжнародному рівні зобов’язань щодо якості питної води. Ці зобов’язання передбачають скорочення вдвічі частки населення, яке не має доступу до безпечної якісної питної води, та припинення екологічно небезпечної експлуатації водних ресурсів.

На жаль, нині Україна займає одне з останніх місць в Європі за запасами прісних вод. При цьому більше двох третин поверхневих джерел водопостачання не відносяться до водойм 1 і 2 класів, тобто не відповідають вимогам діючого стандарту щодо їх використання для потреб питного водопостачання. Особливо треба підкреслити той факт, що за останні роки значно погіршився бактеріальний стан поверхневих вод, що є прямою загрозою здоров’ю населення.

            Незадовільна ситуація і з підземними джерелами водопостачання. Майже 50% питної води з цих джерел не відповідає вимогам санітарного законодавства за фізико-хімічними показниками.

Якщо до цього додати, що протягом двох десятиліть практично не будуються нові та не  відновлюються діючі системи централізованого водопостачання та водовідведення, можна зрозуміти той кризовий стан, у якому перебуває питне водопостачання та очищення стічних вод.

Вирішення проблеми забезпечення населення України якісною питною водою та поліпшення якості очищення стічних вод потребує здійснення невідкладних заходів щодо технічного переоснащення цього господарства, а, відповідно, і значних фінансових ресурсів.

Очевидно, що це не можна зробити без підтримки держави,  поклавши весь тягар на населення шляхом постійного підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення.

Зважаючи на важливість питання забезпечення населення України якісною питною водою, учасники форуму вважають необхідним, як одним із важливих напрямків, це розробку Національної стратегії та модернізації розвитку водопровідно-каналізаційного господарства на період 2017-2040 років з пріоритетним вирішенням нагальних питань в період до 2025 року та з урахуванням факторів, які склалися в Державі, а саме:

-   соціально-економічний розвиток галузі, який забезпечить гарантоване стабільне водопостачання населення якісною питною водою в необхідних кількостях, як це передбачено  Законом України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011-2020 роки;

-   вирішення проблем відведення, очистки, повної переробки та утилізації осадів стічних і зливових вод.

Вирішення цих проблем повинно здійснюватись також з урахуванням енергоефективних, економічно ціленаправлених технологій та залучення інвестицій.

У результаті проведених обговорень зазначених питань учасники форуму звертаються до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  та  просять:

 

 

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:

очолити роботу по розробці Національної стратегії та модернізації розвитку водопровідно-каналізаційного господарства на період  2017-2040 років з пріоритетним вирішенням нагальних питань у період до 2025 року.

Підготувати та подати до Кабінету Міністрів України:

• бюджетний запит про виділення у 2017 році окремим рядком коштів на виконання Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки з урахуванням недофінансування попередніх років;

• бюджетний запит на закриття у 2016-2017 роках заборгованості з різниці в тарифах згідно Закону України від 16.07.2015 № 626 «Про внесення змін до деяких законів України в сфері комунальних послуг».

Розробити та подати до Кабінету Міністрів України нормативно-правові акти, які б містили механізми стимулювання приватних інвесторів та підприємств галузі щодо впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій у водопровідно-каналізаційному господарстві.

Кабінет Міністрів України:

  - підтримати бюджетні запити Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Верховній Раді України :

підтримати пропозиції Кабінету Міністрів України в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»;

прискорити прийняття у другому читанні проекту Закону України  «Про житлово-комунальні послуги» та проекту Закону України № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення  сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення».

 

            

 

28.04.2016

Developed by Dot.F